Serdecznie zapraszamy na darmowe szkolenia z podstawowych praw konsumenckich, które odbywać się będą on-line w sierpniu br. w każdy poniedziałek i środę o godz. 17:00

Zajęcia poprowadzą aktywni zawodowo prawnicy, którzy podczas spotkań omówią najczęściej przydarzające się problemy związane z m.in. wadami zakupionych towarów, problemami z zakupami na odległość, czy też wprowadzaniem konsumentów w błąd.

Spotkania odbywać się będą w poniedziałki i środy sierpnia br. o godzinie 17:00. W sumie spotkamy się aż dziewięć razy, a tematy kolejnych spotkań prezentują się tak:

1. Kim jest konsument? Sposoby reklamowania towarów.
2. Problemy związane z koronawirusem cz. 1
3. Problemy związane z koronawirusem cz. 2
4. Kredyty, chwilówki – co warto o nich wiedzieć?
5. Zakupy w Internecie cz. 1
6. Zakupy w Internecie cz. 2
7. Problemy podczas podróży.
8. Zakupy na pokazach, triki sprzedażowe (szczególnie dla seniorów, spotkanie z rzecznikiem praw konsumenta)
9. Oszustwa telekomunikacyjne i energetyczne. Problemy z windykacją.

Link do spotkania: https://livewebinar.com/586-016-929/306788af2bb46c1db88ae1e7731b63bd

Organizatorem szkoleń jest portal: dlakonsumenta.pl oraz GBP w Psarach

Naszych seniorów, a zwłaszcza słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku zapraszamy na Warsztaty aktywnego seniora „Jak zostać liderem”. Zajęcia odbędą się w sali bankietowej biblioteki w Psarach przy ul. Szkolnej 45 w dwóch turach:

1. Pierwsza część – 4.08.2020 r. godz. 8:30 – 11:30 – Rola lidera
2. Druga część – 7.08.2020 r. godz. 8:30 – 11;30 – Komunikacja i zarządzanie projektem

fotoOd jesieni zapraszamy wszystkich przedszkolaków do naszej biblioteki. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które zapisze się do grona czytelników otrzyma specjalna wyprawkę i Kartę Małego Czytelnika. Wszystko dzięki akcji „Mała książka – wielki człowiek”, w której psarska książnica bierze udział.

fotoZapraszamy naszych Czytelników do konkursu literackiego. Jest to konkurs na krótki tekst prozatorski, dotyczący historii rodzinnych związanych z naszymi małymi ojczyznami. Teksty wyłonione w konkursie znajdą się w książce, która zostanie wydana w przyszłym roku we współpracy z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią.

fotoZa nami – po bardzo długiej, dwumiesięcznej przerwie – pierwsze dni spotkań z czytelnikami, którzy już od 11 maja mieli do dyspozycji książki w Psarskiej Książnicy a od 18 maja w Filiach: w Dąbiu, Strzyżowicach i Sarnowie.

fotoJak co roku, od 17 już lat w drugim tygodniu maja obchodzimy Tydzień Bibliotek. Jest to bardzo ważny czas zarówno dla bibliotekarzy, jak również dla naszych Czytelników; my zaznaczamy jeszcze mocniej niż zwykle swoją obecność w środowisku organizując różnorakie przedsięwzięcia a nasi czytelnicy korzystając z tego są bogatsi o nowe doświadczenia.

fotoDąbrowska Akademia WSB wprowadziła kolejne udogodnienie dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na swojej stronie internetowej umieścili nową zakładkę www.utwtv.pl, na której można oglądać wykłady on-line.

Szanowni Państwo,

Gminna Biblioteka Publiczna w Psarach informuje wszystkich zainteresowanych, że od poniedziałku – 11 maja 2020 roku będzie czynna Biblioteka Centralna w Psarach.

Zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 10.00 do 18.00

fotoJedna z wykładowczyń dąbrowskiej Akademii WSB prowadzi badania naukowe na temat komunikowania się w czasie pandemii. Zwraca się więc z prośbą do słuchaczy UTW w Gminie Psary oraz do osób 50+ by zechcieli przyczynić się do rozwoju nauki w tym zakresie.