foto18 stycznia 1882 roku na świat przyszedł autor przygód misia o małym rozumku - Alan Aleksander Milne. Rocznica urodzin pisarza stała się okazją do ustanowienia Międzynarodowego Dnia Kubusia Puchatka. Inspiracją do napisania serii przygód o uroczym misiu była pluszowa zabawka syna autora.


Przygody uroczego, wiecznie głodnego misia zna cały świat. Towarzyszą Kubusiowi jego przyjaciele, którzy również dostarczają czytelnikowi radości i uśmiechu na twarzy. Należą do nich: Prosiaczek – nieśmiały, lecz o wielkim sercu, Tygrysek – wiecznie rozbrykany, Sowa – wszystkowiedząca, Królik – praktyczny pracuś, Kłapouchy – pesymista, który wiecznie gubi ogon.
Choć seria opowiadań o Kubusiu Puchatku ma dużo lat, w dalszym ciągu przynosi ze sobą kolejnym pokoleniom młodych czytelników dużo pozytywnych przekazów. Teksty napisane przez A. A. Milne niosą ze sobą uniwersalne i mądre przekazy.
Oto kilka cytatów z Kubusia Puchatka, które wywołują uśmiech na twarzy zarówno młodego jak i starszego czytelnika:

– Kubusiu, jak się pisze MIŁOŚĆ?
– Prosiaczku, MIŁOŚĆ się nie pisze, MIŁOŚĆ się czuje. I gdy Królik zapytał: – Co wolisz, miód czy marmoladę do chleba? – Puchatek był tak wzruszony, że powiedział: – Jedno i drugie. – I zaraz potem, żeby nie wydać się żarłokiem, dodał: – Ale po co jeszcze chleb, Króliku? Nie rób sobie za wiele kłopotu.

– Jaki dziś dzień? – zapytał Puchatek.
– Dziś – odpowiedział Prosiaczek. Na to Puchatek:
– To mój ulubiony dzień.

Jestem Misiem o Bardzo Małym Rozumku i długie słowa sprawiają mi wielką trudność.

Jeśli wskutek nadmiernego jedzenia utkniesz w drzwiach frontowych czyjegoś domku, będziesz zmuszony pozwolić swemu gospodarzowi używać twoich tylnych łapek zamiast wieszaka na ręczniki. Cóż, tak to bywa.

Myślenie nie jest łatwe, ale można się do niego przyzwyczaić.

– Prosiaczku, nie masz ani krzty odwagi!
– Niełatwo jest być odważnym – odparł Prosiaczek, lekko pociągając noskiem – kiedy jest się tylko Bardzo Małym Zwierzątkiem.

Puchatek spojrzał na obydwie łapki. Wiedział, że jedna z nich jest prawa, i wiedział jeszcze, że kiedy już się ustaliło, która z nich jest prawa, to druga była lewą, ale nigdy nie wiedział, jak
zacząć.

Sztuka dawania podarunku polega na tym, aby ofiarować coś, czego nie można kupić w żadnym sklepie.

Wiesz, Prosiaczku… miłość jest wtedy… kiedy kogoś lubimy… za bardzo.

Zapraszamy naszych Czytelników bez względu na wiek po dawkę humoru i optymizmu z lekturą Kubusia Puchatka :-)