fotoKu wielkiej radości naszych najmłodszych czytelników gościem naszej biblioteki był 9 maja 2018 roku Andrzej Marek Grabowski. Gościliśmy go już drugi raz w naszych progach i po raz kolejny nie zawiódł on swoich czytelników. Przeciwnie, wzbudził ogromny entuzjazm do literatury i czytania książek.

Pisarz w niezwykle czarujący sposób wciągnął uczestników spotkania w świat swojej twórczości a pisze nie tylko dla najmłodszych czytelników, lecz również dla tych starszych w gimnazjalnym wieku. Jego książka „Wojna na Pięknym Brzegu” opowiadająca o latach wojny na warszawskim Żoliborzu zdobyła w zeszłym roku prestiżową nagrodę fundacji „Cała Polska czyta dzieciom” i w wielu szkołach stała się lekturą uzupełniającą.
Największą jednak furorę zrobiły jego najsłynniejsze postaci, takie jak Kulfon, czy Kot Budzik. Dzieci reagowały na nie bardzo żywiołowo, ale przecież nie tylko one, gdyż ich wychowawczynie i opiekunowie, którzy dorastali w latach 80. i 90. XX wieku znacznie lepiej pamiętają tych bajkowych bohaterów, do których zaliczają się jeszcze Pan Tik Tak, czy choćby Profesor Ciekawski.
Nasz gość miał tak duże audytorium, iż musiał z wielbicielami swej twórczości spotykać się na dwie raty. Bezpośrednio po spotkaniu w psarskiej bibliotece pojechał do sali Ośrodka Kultury w Sarnowie, gdzie czekała na niego spora gromada fanów Kulfona i Budzika.
Kolejkom po autografy nie było końca i wszyscy koniecznie chcieli mieć z nim pamiątkowe zdjęcie, na co autor chętnie przystawał.
Andrzej Marek Grabowski ukończył pedagogikę na Uniwersytecie Warszawskim. Od lat współpracuje z Telewizją Polską, dla której stworzył ponad tysiąc programów dla dzieci, między innymi: Tik-Tak, Wyprawy profesora Ciekawskiego, Ciuchcia i Budzik. Autor kilkudziesięciu scenariuszy filmów animowanych, kilkuset piosenek (Witaminki, Kulfon, co z ciebie wyrośnie?, Bursztynek) oraz kilku książek. Współzałożyciel zespołu Fasolki, który śpiewa wiele jego piosenek.