fotoZgodnie z planem 18 października 2019r. w Psarskiej Bibliotece kolejny raz spotkaliśmy się z psychologiem – Panem Leszkiem Jaroszewskim. Tym razem nasz Gość szeroko omawiał bardzo trudny a niestety coraz powszechniejszy problem depresji.

Jak wiemy jest to bardzo ciężka choroba, która może być trudna do zdiagnozowania ponieważ łatwo ją pomylić z innymi problemami zdrowotnymi. Zdarzają się również sytuacje, że osoba z depresją nie uświadamia sobie tej choroby u siebie a co za tym idzie nie szuka nigdzie pomocy. I stąd jest już tylko krok do tragedii.

Rozmawialiśmy także o przyczynach depresji, które mogą być natury psychicznej albo somatycznej. Ale jakiekolwiek by nie były, depresja jest chorobą przed którą niektórym udaje się uciec. Jest to możliwe, tylko trzeba pamiętać o unikaniu toksycznych ludzi, uzewnętrznianiu uczuć i – zwłaszcza – złych emocji, aktywności fizycznej i ciekawym zagospodarowaniu wolnego czasu.

Zapraszamy więc do Biblioteki:)

Następne spotkanie z Leszkiem Jaroszewskim 8 listopada o godz. 17 w Sali Bankietowej w Psarach przy ul. Szkolnej 45