fotoJak co roku, od 17 już lat w drugim tygodniu maja obchodzimy Tydzień Bibliotek. Jest to bardzo ważny czas zarówno dla bibliotekarzy, jak również dla naszych Czytelników; my zaznaczamy jeszcze mocniej niż zwykle swoją obecność w środowisku organizując różnorakie przedsięwzięcia a nasi czytelnicy korzystając z tego są bogatsi o nowe doświadczenia.

I tak samo miało być w roku 2020 – spotkania autorskie, warsztaty, wykłady miały ułatwić realizację hasła przewodniego tegorocznego Tygodnia Bibliotek, czyli „Zasmakuj w Bibliotece”. Mało tego, nic nie wskazywało na to, że coś może nam przeszkodzić!

Rzeczywistość okazała się wręcz brutalna uniemożliwiając nam realizację wcześniejszych planów. Nie tylko zawieszona została cała działalność edukacyjna i kulturalna ale co ważniejsze, dostęp do Bibliotek jest bardzo ograniczony – jak na razie działa tylko Biblioteka Centralna; od 18 maja będą czynne Filie w Dąbiu, Strzyżowicach i w Sarnowie.
Bardzo nad tym ubolewamy ale nie tracimy nadziei, że zrealizujemy wszystkie nasze plany i że przede wszystkim będziemy spotykać się jak dawniej.

A na razie zapraszam na stronę internetową Biblioteki i na naszego facebooka, gdzie pojawiły się dwa filmy popularyzujące dorobek literacki Pani Renaty Piątkowskiej, która w kwietniu miała być naszym gościem. Filmy przeznaczone są dla małych i dużych naszych Czytelników ponieważ przekazują treści uniwersalne.

Ponadto polecam nową zakładkę, jaka od niedawna funkcjonuje na naszej stronie internetowej Kalendarz historyczny, w którym przypominamy wydarzenia z bliższej lub dalszej przeszłości odnoszące się do aktualnej daty.

Życząc wszystkim Czytelnikom wiele optymizmu, dziękuję za ogromną wyrozumiałość i zapraszam do naszych placówek aby mimo wszystko „zasmakować w bibliotece”.

Helena Warczok