fotoNoc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych, przyjaznych i dostępnych instytucji kultury dla ludzi w każdym wieku. Są miejscami integrującymi środowisko, lokalnymi centrami żywej kultury, edukacji a także rozrywki. 
Centrum Edukacji Obywatelskiej już po raz szósty organizuje to ciekawe przedsięwzięcie mające przede wszystkim na celu popularyzację książki, czytelnictwa i tych niezwykłych miejsc jakimi są biblioteki.


W 2020 roku hasłem przewodnim jest „Klimat na czytanie”, który chcemy stworzyć i my. I chociaż w roku wszechobecnego koronawirusa nie możemy zaprosić naszych czytelników do Biblioteki, postanowiliśmy wraz z kamerą przyjść do Was. Przygotowaliśmy film promujący Bibliotekę w Psarach i wszystkie nasze Filie, pracownicy zaprezentowali przygody lubianej myszki czyli Tupcia Chrupcia a cały zespół bibliotekarzy zachęca do nieustannej przygody z literaturą, do odwiedzania naszych bibliotek, gdzie robimy wszystko aby było bezpiecznie, do korzystania z bogatego księgozbioru a w efekcie do stwarzania „Klimatu na czytanie” co wielu wypadkach od nas samych zależy.

Na razie zapraszamy czytelników do obejrzenia filmu, który na Noc Bibliotek przygotowało Centrum Edukacji Obywatelskiej – link poniżej.

Już niebawem opublikujemy film o naszej bibliotece, który specjalnie na Noc Bibliotek przygotowaliśmy własnymi siłami – premiera wkrótce.