foto_2„Czwarty żywioł” to tytuł kolejnego spotkania autorskiego z Romanem Pankiewiczem, na które zapraszamy już dziś do Sali Bankietowej biblioteki przy ul, Szkolnej 45 na godz. 17.00
Pamiętamy poprzednie trzy żywioły tego autora, czyli trzy książki opowiadające kolejno o Rosji, Niemczech i Islandii. Tym razem swoją uwagę i atencję autor poświęcił Polsce, a książka z którą do nas przyjeżdża nosi tytuł „Polski żywioł”.

foto6 kwietnia o godz. 17.00 w sali bankietowej biblioteki przy ul. Szkolnej 45 odbędzie się spotkanie autorskie z Cezarym Harasimowiczem. Zapraszamy nie tylko czytelników zainteresowanych twórczością tego autora, ale wszystkich, którzy lubią poznawać ciekawych ludzi.

E.Nowak spotkanie autorskie_11Relację z podróży do Afryki zaprezentowała Emilia Nowak, autorka z Dąbia. Spotkanie autorskie z jej udziałem odbyło się w psarskiej bibliotece 24.11.2017 r.

fotoBolesław Ciepiela -  znany zagłębiowski publicysta, kronikarz i pisarz. Autor wielu tekstów na łamach prasy zagłębiowskiej. Gościł w naszej bibliotece 8.11.2017 r., na kolejnym już spotkaniu autorskim. Tym razem zaskoczył wszystkich, gdyż książka, którą promował nie dotyczyła tematyki regionalnej, jaką od lat się zajmuje. Autor promował swój tomik... poezji.