foto_1W naszej Bibliotece obchody Światowego Dnia Książki odbyły się 20 kwietnia 2017 roku, który to dzień przeszedł do historii Psarskiej Biblioteki jako „dzień z Moniką Sawicką” - pisarką, autorką książek dla dzieci i dorosłych.
Pani Monika przyjechała do nas z Łodzi, która jest Jej miejscem na ziemi i spotkała się z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Dąbiu; najpierw z najmłodszymi pociechami, później z młodzieżą z klasy IV a w godzinach popołudniowych z czytelnikami Psarskiej Biblioteki.

Podczas pierwszego spotkania dzieci przeżywały przygody psa Kajtka, który jak się okazało jest absolutnie prawdziwy i najmilszy na świecie, jest bowiem pieskiem Pani Moniki.
W czasie następnego spotkania – warsztatowego , czwartoklasiści wykonali książkę swoich marzeń, w której opisali i zilustrowali swoje marzenia. Była to praca zespołowa, bardzo twórcza i inspirująca.
Ostatnie spotkanie było niezwykłe. Wszystkim obecnym zapadnie w pamięć i to na długo, ponieważ rzadko zdarzają się tak osobiste, szczere i autentyczne spotkania z twórcami. Z pewnością miał znaczenie fakt, że spotkaliśmy się w bardzo kameralnym gronie ale ważna jest również podobna filozofia życiowa i wrażliwość uczestników.
Pani Monika opowiadała nam o swoich poszukiwaniach twórczych, o przemyśleniach i własnych doświadczeniach a także przeżyciach innych osób, które są inspiracją do kolejnych powieści.
Były dyskusje, rozmowy, omawianie różnych sytuacji życiowych. Oczywiście były książki i autografy.
Takich spotkań się nie zapomina.