fotoDział książki angielskojęzycznej to nowa propozycja Gminnej Biblioteki Publicznej w Psarach dla Czytelników uczących się bądź doskonalących ten język. Z literatury angielskojęzycznej można korzystać już od początku grudnia 2020. Zapraszamy do wypożyczania.

Czas pandemii daje się we znaki wszystkim instytucjom kultury, również i bibliotekom. Jednak w tym trudnym czasie naszym bibliotekarzom udało się stworzyć nowy dział z książkami angielskojęzycznymi. Ilość pozycji, jakie możemy zaproponować naszym Czytelnikom jest jeszcze dość skromna, bo liczy zaledwie 140 tomów, ale jest w czym wybierać. Od literatury dla dzieci pisanej bardzo prostym językiem po powieści beletrystyczne dla dorosłych takich autorów jak: Thomas Harris, John Grisham, Harlan Coben, Umberto Eco i wiele, wiele innych.
Oprócz tego w nowym dziale znajdują się książki dwujęzyczne, angielsko-polskie, co dla uczących się języka angielskiego jest bardzo wygodne, gdyż pozwala na bieżąco odnosić się do tekstu w obu językach.
Część tego skromnego, na razie księgozbioru pochodzi z zakupów, jakie poczyniła psarska książnica, ale znaczna część została bibliotece podarowana przez państwa AnetęRafała Radon, nauczycieli języka angielskiego z terenu naszej gminy, za co im serdecznie dziękujemy.
Obiecujemy, że dział książki angielskojęzycznej będziemy sukcesywnie rozwijać i zapraszamy do korzystania z tego nowego księgozbioru.