fotoDrodzy czytelnicy 23 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ojca. Z tej okazji życzymy wszystkim „tatusiom” dużo zdrowia, radości i spełnienia marzeń.
Święto to miało swój początek w stanach Zjednoczonych w 1910 roku. Sonara Smart zorganizowała przyjęcie dla swojego ojca, weterana wojny secesyjnej, aby podziękować mu za trud wychowania jej oraz piątki młodszego rodzeństwa po śmierci matki.
Oficjalnie Dzień Ojca ustanowił prezydent Nixon w 1972 roku.

foto1 czerwca to ważna data dla naszych młodych i najmłodszych czytelników. Tego dnia obchodzimy w Polsce Dzień Dziecka. Oprócz życzeń, zawsze najlepszych, które składamy naszym milusińskim, mamy dla nich sporo nowości wydawniczych. Zapraszamy zatem do odwiedzin we wszystkich naszych bibliotekach i korzystania z bogato wyposażonych dziecięcych saloników. A w międzyczasie przypomnijmy sobie historię, tradycje i ciekawostki związane z Międzynarodowym Dniem Dziecka.

fotoDrodzy Czytelnicy tym razem zapraszamy Was do kina pełnego barw, ekspresji i blichtru.
Udajemy się w podróż do Indii aby poznać historię Bollywood.

fotoKolejną biblioteką, którą odwiedzamy w ramach cyklu BIBLIOTEKI ŚWIATA jest biblioteka opactwa św. Galla (Stiftsbibliothek St. Gallen) – założona przez iryjskiego mnicha Otmara w 612 roku. Biblioteka mieści się w St. Gallen w Szwajcarii.

fotoDrodzy Czytelnicy, choć czas pandemii jeszcze się nie kończy to informacje są pozytywne. Wynika z nich, że trzecia fala koronawirusa opada. Stęskniliśmy się za tradycyjnym kontaktem z Wami dlatego otwieramy nasze biblioteki.
Centrala w Psarach będzie czynna od 5 maja 2021 r., a pozostałe filie w Dąbiu, Sarnowie i Strzyżowicach od 10 maja 2021 r.

fotoW tym roku wypada 230 rocznica Konstytucji 3-go Maja. Niestety, ze względu na pandemię, w naszej gminie odwołano wszelkie oficjalne uroczystości z tej okazji. Chcemy jednak, by ta data tkwiła zawsze w naszej pamięci i przypominała, że to właśnie My – Polacy kładliśmy podwaliny pod suwerenność europejskich narodów.

fotoZe względów pandemicznych drzwi naszych Bibliotek zostają zamknięte dla Was drodzy Czytelnicy.
Jednak nie oznacza to, że nic się u nas nie dzieje. My cały czas pracujemy, aby w dniu, gdy będziemy mogli się już spotkać, być w pełnej gotowości.

fotoPrzedstawiamy program zajęć na maj 2021 dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wszystkie zajęcia tradycyjnie już będą odbywały się w każdy wtorek o godz. 16.30. Wciąż pozostajemy przy formie on-line. Zachęcamy do logowania się i uczestniczenia w wykładach.

fotoW piątek (23.04) przypada Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jest on organizowany od 1995 roku przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Jest to święto autorów, ilustratorów i wydawców książek oraz czytelników i czytelnictwa.

Na prośbę Izby Administracji Skarbowej w Katowicach zamieszczamy informację o możliwościach kontaktu z Urzędem Skarbowym podczas pandemii. Klikając odpowiedni baner dowiecie się o możliwościach korzystania i załatwiania spraw przez e-Urząd Skarbowy. Gorąco zachęcamy do tego rodzaju kontaktu.

fotoWielkanoc to największe, najstarsze i najbardziej uroczyste święto chrześcijańskie, obchodzone na pamiątkę zmartwychwstania Chrystusa już od II wieku. W 325 roku sobór nicejski wyznaczył termin obchodów jako ruchomy, przypadający na pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni księżyca, a więc pomiędzy 22 marca a 25 kwietnia. Oficjalnie nazywa się ona Niedzielą Zmartwychwstania Pańskiego albo Wielką Niedzielą.

fotoChyba nie ma osoby która nie słyszała by o produkcjach filmowych pochodzących z Hollywood. A ile jest osób które mogą powiedzieć, że znają bądź słyszały coś na temat produkcji filmowych pochodzących z Afryki?