fotoGmina Przyjazna Seniorom to certyfikat, który otrzymała nasza gmina. Uroczystość nadania odbyła się we środę 8 czerwca 2022 r. w obecności wójta Gminy Psary Tomasza Sadłonia oraz przedstawiciela Stowarzyszenia MANKO – wydawcy pisma „Głos seniora” nadającego gminom przyjazne certyfikaty oraz w jakże licznej obecności szczególnie zainteresowanych tematem seniorów z naszej gminy.

 

 

8 czerwca br. to szczególny dzień, który zapamiętają seniorzy z terenu Gminy Psary. Tego dnia w naszej bibliotece odbyła się uroczystość nadania naszej gminie certyfikatu „Gmina Przyjazna Seniorom”. Z tej okazji gościliśmy przedstawiciela Stowarzyszenia MANKO z Krakowa – dra Marka Pilcha, który wręczył wójtowi naszej gminy Tomaszowi Sadłoniowi ten, jakże cenny szczególnie dla seniorów, certyfikat.

Dzięki niemu Gmina Psary otrzymała dostęp do nowej Ogólnopolskiej Karty Seniora upoważniającej jej posiadaczy do zniżek w rozmaitych instytucjach na terenie całej Polski. Oprócz tego certyfikat daje gminie liczne korzyści np. możliwość wsparcia w zakresie inicjatyw prosenioralnych, możliwość współredagowania czasopisma „Głos seniora”, czy choćby utworzenia lokalnej edycji Ogólnopolskiej Karty Seniora.

Podczas uroczystości nasz gość z Krakowa zaprezentował wykład na temat bezpieczeństwa i zdrowego trybu życia wśród seniorów. Natomiast wójt Gminy Psary Tomasz Sadłoń przedstawił prezentację działań gminy na rzecz seniorów, która wywarła duże wrażenie na naszym gościu ze Stowarzyszenia MANKO.

Całą uroczystość uświetnił swym występem, działający w sołectwie Psary, zespół Tęcza, który swym repertuarem przypomniał zgromadzonym lata wcześniejszej młodości w odróżnieniu od tej już dojrzałej.

Seniorów, którzy ukończyli 60 rok życia, serdecznie zachęcamy do zaopatrzenia się w Ogólnopolską Kartę Seniora, którą, po wypełnieniu krótkiego formularza będzie można odebrać w naszej bibliotece. Przedsiębiorców naszej gminy zachęcamy do wzięcia udziału w programie Ogólnopolskiej Karty Seniora. Za udzielenie posiadaczom karty jakiejś zniżki dana firma może otrzymać certyfikat „Firma Przyjazna Seniorom”, a co za tym idzie darmową reklamę w internecie.