fotoOkres przedświąteczny w psarskiej bibliotece wiąże się nierozerwalnie ze spotkaniem z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej z Będzina – zawsze pod hasłem „Dla siebie i dla innych”. Każdorazowo - dla wszystkich biorących w tym przedsięwzięciu udział, jest to wielkie przeżycie. Mamy wówczas okazję do zapoznania się z twórczością i szeroko pojętymi możliwościami artystycznymi młodych ludzi i ich opiekunów.


Przebieg tegorocznego spotkania, które miało miejsce 31 marca 2023 roku, był tradycyjny. Zaczęliśmy od kiermaszu, na którym można było nabyć piękne, bardzo starannie wykonane ozdoby świąteczne, następnie był czas na wykład Doroty Warczok-Paciej poświęcony codzienności osób niepełnosprawnych, pt. „O trudnościach, których nie ma, czyli naturalność w niepełnosprawności”. Po wykładzie przeżyliśmy eksplozję radości w czasie występu scenicznego w wykonaniu naszych młodych artystów. A później, po bogactwie doznań związanych z realizacją aktorskich talentów był czas na dzielenie się przeżyciami przy kawie, wśród zaprzyjaźnionych osób.
Jak co roku, był to piękny, kolorowy, pełen radości i szczerości czas, który na stałe wpisał się w kalendarz działań zarówno WTZ z Będzina jak również Biblioteki w Psarach.