fotoGminna Biblioteka Publiczna w Psarach zorganizowała w lipcu br. w każdy wtorek oraz czwartek w godzinach od 10:00 do 12:00 spotkania dla grupy najmłodszych czytelników, aby oderwać ich od codziennych zajęć.

Dzień pierwszy to dzień zapoznania się grupy z obowiązującymi zasadami oraz spotkanie z amazonką, która przybyła wraz z koniem o imieniu Tara. Uczestnicy mieli możliwość dosiąść pięknego, karego wierzchowca.

Drugi dzień upłynął w duchu japońskiej sztuki walki Aikido. Mistrz Śląskiej Akademii Aikido wraz ze swoimi asystentami zapoznali uczestników z tajnikami samoobrony.
W trzecim dniu Biblioteka gościła ratownika, który uczył dzieci, w jaki sposób należy zachować się podczas udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w różnych wypadkach. Zajęcia z całą pewnością przyniosą same pozytywne efekty.

Czwartego dnia przybyli członkowie Klubu Sportowego Seniora ROYAL. Zaprezentowali grę w speedball i zarazili pozytywną energią wszystkich zebranych.

W bokserskim stylu upłynął piąty dzień „Wakacji z Biblioteką”. Na „ringu” pojawili się bokserzy z Powiatowej Akademii Boksu z Będzina. W ruch poszły bokserskie rękawice.

Niesprzyjająca aura nie przeszkodziła w dobrej zabawie szóstego dnia. Na sali bankietowej dzieci mogły spróbować swoich sił na torze przeszkód. Dla zmęczonych uczestników była przygotowana również gra w kalambury oraz kącik gier planszowych.

Uwaga, uwaga straż jedzie! Siódmego dnia OSP w Psarach zaprezentowała swoje wozy strażackie. Dzieci miały możliwość usiąść w szoferce samochodu oraz przymierzyć części umundurowania strażackiego.

Ostatniego dnia czekała na milusińskich niespodzianka w postaci pikniku przy akompaniamencie gitary. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy oraz słodkie upominki.

Do zobaczenia za rok!