fotoW miniony czwartek (7.12.2023 r.) nasi czytelnicy mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w nietypowym wydarzeniu kulturalnym – pokazie mody zorganizowanym w miejscu, które rzadko kojarzy się z modą, czyli w bibliotece.

Inicjatywę tę tradycyjnie już podjęła pani Krystyna Musik, pasjonatka sztuki i kultury, pragnąca udowodnić, że moda może być obecna wszędzie. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostały autorskie kolekcje, które w oczywisty sposób wpisywały się w zimowe i karnawałowe klimaty.

Pokaz mody w bibliotece nie tylko dostarczył widzom niezapomnianych wrażeń estetycznych, ale również ukazał, że moda może być formą sztuki, której nie ograniczają tradycyjne miejsca prezentacji. Pani Krystyna Musik, jako inicjatorka tego projektu, chciała zachęcić uczestników wydarzenia do poszerzania swoich horyzontów na temat doboru i łączenie poszczególnych elementów garderoby.

Dzięki jej zaangażowaniu i kreatywności biblioteka stała się miejscem, gdzie słowo pisanie spotkało się z modą, tworząc niepowtarzalne połączenie sztuk. Takie nietypowe wydarzenia są znakomitą okazją do budowania społeczności i rozwijania zainteresowań mieszkańców, co z pewnością wpisuje się w cele edukacyjne i kulturalne lokalnej społeczności.